Hakkımda

nn

Ev dekorasyonu, çocukları ve sıcacık bir evin ortamını seversen umarım blogumda kendini iyi hissedersin!

İsmim Karolina Atalar. Aslen Polonyalı‘yım; Türk eşimle evlendikten sonra 10 sene önce Baltık bir ülkesinden Ankara’ya geldim ve burada yuvamı kurdum. Gururlu Türk vatandaşım. 2 kızların annesiyim.iskandinav evim

Senelerce ev dekorasyonu ile uğraşıyorum. Aslen mesleğim Psikologdur, 25 sene Polonya’da oturuyordum, ordayken devlet üniversitesinde Psikoloji okudum ve onun üzerinde yüksek lisansımı yaptım. Memleketteyken Down sendromlu çocuklara hizmet veren bir kurumda terapist olarak çalışıyordum.

Bence yaşadığımız ortam ve etrafımızda olan eşyaların, renklerin ve objelerin hayatımıza ve modumuza çok büyük bir etkisi var. Uzun seneler kurumsal şirkette çalışan birisi olunca evime akşam döndüğüm zaman rahat ve huzurlu hissetmek istiyordum. Aynı zamanda Türkiye’ye ilk gelince yerli dekorasyon tarzı bana açıkcası biraz fazla gösterişli geldi, sanırım Ankara’daki evimizde daha çok Polonya’da gibi kendimi hissetmek isterdim. Bu yüzden evimizi daha çok düz, sade ve açık renkli bir alana dönüştürdüm. Iskandinav ülkeler Polonya’ya çok yakın olduğu için memleketimdeki dekorasyon ve yaşam tarzına  onların ciddi bir etkisi var. Bende iskandinav modern dizaynına ve dekorasyon stiline hayranım. bu yüzden 2 sene önce blogumu yazmaya başlarken hemen ‘Iskandinav Evim’ ismi koydum. Evimiz tıpkı Iskandinavya evleri gibi hem sade ve modern, aynı zamanda sıcak ve samimi olsun istiyorum.

IMG_9695.JPG
salonumuz

Dekorasyon üzerinde dergilere yazı yazıyorum. Makalelerim bu zamana kadar Ankara Life ve EVIM dergilerinde çıktı (detayları görmek için tıklayın). Onun dışında evimizin fotoğrafları ve benim hakkında röportajları EVIM, Evgezmesi ve Dekoraman gibi dergilerde ve platformlarda yayınlandı.

IMG_9295.JPG
blogumu bu köşeden yazıyorum 🙂

Çocuk odaları açıkcası dekorasyonda benim en büyük ilgi alanım ve tutkusudur 🙂 Onları da dizayn ederken iskandinav stilini takip etmeye çalışıyorum. Çocuk odasında doğal ahşap ve keten kumaşı gibi malzemeleri kullanmaya çok severim, plastiği hiç sevmem. Az ama öz diyorlar. Çocuklarıma küçükken beri bir estetik duygusunu oluşturtmaya çalışıyorum. Büyük kızımla kitapları birlikte okumaya çok severiz bu yüzden kitap rafları odasında çok önemli bir yer alıyorlar. Bana göre oyuncak fazla olabilir ancak kitap hiç bir zaman fazla olamaz 🙂 Bu konuda yine iskandinav tarzı hayatımıza bir şekilde etkiliyor çünkü iskandinav edebiyatını çok severim ve hobi olarak iskandinav çocuk kitapların koleksiyonumu oluşturuyorum.

IMG_9853.JPG
kızımın odası
2017’den beri iskandinav tarzında organik bebek & çocuk ürünleri üreten %100 Türk Lucca & Milka markasının elçisiyim.

Vejetaryanım. Hayvanlar ve kitaplar severim. Ailem benim herşeyimdir ♥

İşbirliği için: klik klik

SIKÇA SORULAN SORULAR

FOTOĞRAF NE İLE ÇEKİYORSUN?

Bütün fotoğraflarımı Canon 750 D DSLR makinem ile ve genelde en sevdiğim 50 mm 1.4 lensi ile çekiyorum. Telefonum ile hiç bir zaman fotoğraf çekmiyorum.

HANGI GRAFİK PROGRAMINI KULLANIYORSUN?

Instagram için çektiğim fotoğraflarımda grafik programını kullanmıyorum, sadece Instagram ayarları yetiyor. Blogum için fotoğrafları genelde basit online aplikasyonlarda düzletiyorum, örnek PicMonkey. Çektiğim fotoğraflarım ile ilgili daha fazla burada okuyabilirsiniz: 6 adımla Instagram’da daha parlak fotoğraflar

 

Reklamlar