nn

İsmim Karolina Atalar. Aslen Polonyalı‘yım; Türk eşimle evlendikten sonra 10 sene önce Baltık bir ülkesinden Ankara’ya geldim ve burada yuvamı kurdum. Gururlu Türk vatandaşım. 2 kızların annesiyim. Türkçem’i kendim öğrendim.

the english wedding babies bebek çekimi 10

Aslen mesleğim Psikologdur, 25 sene Polonya’da oturuyordum, ordayken devlet üniversitesinde Psikoloji okudum ve onun üzerinde yüksek lisansımı yaptım. Memleketteyken Down sendromlu çocuklara hizmet veren bir kurumda terapist olarak çalışıyordum.

BLOGUMU NASIL YAZMAYA BAŞLADIM?

Bence yaşadığımız ortam ve etrafımızda olan eşyaların, renklerin ve objelerin hayatımıza ve modumuza çok büyük bir etkisi var. Uzun seneler kurumsal şirkette çalışan birisi olunca evime akşam döndüğüm zaman rahat ve huzurlu hissetmek istiyordum. Aynı zamanda Türkiye’ye ilk gelince yerli dekorasyon tarzı bana açıkcası biraz fazla gösterişli geldi, sanırım Ankara’daki evimizde daha çok Polonya’da gibi kendimi hissetmek isterdim. Bu yüzden evimizi daha çok düz, sade ve açık renkli bir alana dönüştürdüm. Iskandinav ülkeler Polonya’ya çok yakın olduğu için memleketimdeki dekorasyon ve yaşam tarzına  onların ciddi bir etkisi var. Bende iskandinav modern dizaynına ve dekorasyon stiline hayranım. bu yüzden 3 sene önce blogumu yazmaya başlarken hemen ‘Iskandinav Evim’ ismi koydum. Evimiz tıpkı Iskandinavya evleri gibi hem sade ve modern, aynı zamanda sıcak ve samimi olsun istiyorum.

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorum. Zamanla dekorasyonun dışında bloguma annelik ve güzellik konuları da katmaya karar verdim. Kızlarımla kullandığımız ürünleri, yaptığım alışverişlerimi artık burada paylaşıyorum.

IMG_9695.JPG
salonumuz

Dekorasyon üzerinde dergilere yazı yazıyorum. Makalelerim bu zamana kadar Ankara Life ve EVIM dergilerinde çıktı (detayları görmek için tıklayın). Onun dışında evimizin fotoğrafları ve benim hakkında röportajları EVIM, Evgezmesi ve Dekoraman gibi dergilerde ve platformlarda yayınlandı.

SIKÇA SORULAN SORULAR
FOTOĞRAF NE İLE ÇEKİYORSUN?

Bütün fotoğraflarımı Canon 750 D DSLR makinem ile ve genelde en sevdiğim 50 mm 1.4 lensi ile çekiyorum. Telefonum ile hiç bir zaman fotoğraf çekmiyorum.

Reklamlar