Ankara’daki pastel evimize ve bloğumuza hoş geldiniz!

karolina-atalar

İsmim Karolina Atalar. Aslen Polonyalı‘yım; Türk eşimle evlendikten sonra 10 sene önce Baltik bir ülkesinden Ankara’ya geldim ve burada yuvamı kurdum. Gururlu Türk vatandaşım.

6 yaşındaki kızımız Ela var, şu anda hamileyim ve ikinci Ada kızımızı da bekliyoruz. Evimizde siyam kediciğimiz Basia da bizimle senelerce yaşıyor 🙂

Uzman psikologum. 25 sene Polonya’da oturuyordum, ordayken devlet üniversitesinde Psikoloji okudum ve onun üzerinde yüksek lisansımı yaptım. Memleketteyken down sendromlu çocuklara hizmet veren bir kurumda terapist olarak çalışıyordum. Türkiye’ye geldikten sonra kurumsal bir şirkette uzman olarak iş yapmaya başladım ve yıllarca ona devam ediyorum.

karolina-ve-ela-atalar-2

Çalışan bir anne olunca evime geldiğimde en büyük beklentim, kendimi rahat ve mutlu hissedebileceğiniz bir yere dönmek oluyor. Evimde böyle bir samimi ve sıcacık ortam oluşturmaya çalışıyorum: yeni pişmiş kurabiyenin kokusu, mumlar, güzel bir ortam, rahat terlikler, sıcak çay…

Bu ev sevgisi ve dekorasyon tutkusu artık hobiye dönüştü ve 1.5 sene önce dekorasyon ve yaşam www.iskandinavevim.com blogumu yazmaya başladım. Bu şekilde hem Türkçeyi daha iyi öğrendim hem de başka bir hobim olan fotoğraf çekme sanatımı gerçekleştiriyorum. Beni Instagram‘da bulabilirsiniz.

Şu anda YouTube kanalımı da açtım, orada ilgilendiğim konuların üzerinde Türkçe sohbet ediyorum, kızım bazen benimle videoda çıkıyor 🙂

Dekunnamedorasyon üzerinde dergilere yazı yazıyorum. Makalelerim bu zamana kadar Ankara Life ve EVIM dergilerinde çıktı (detayları görmek için tıklayın). Onun dışında evimizin fotoğrafları ve benim hakkında röportajları EVIM, Evgezmesi ve Dekoraman gibi dergilerde ve platformlarda yayınlandı. Evimizin dekorasyon stili hakkında daha fazla bilgileri almak isterseniz özellikle Dekoraman evimizin turu ilginizi çekebilir – klik klik. 

Untitled.jpg

Sade İskandinav stiline ve yaşam tarzına hayranım. Özellikle iskandinav çocuk odalarının tasarımını çok seviyorum, bu konudaki bütün yeni trendlerini takip etmeye çalışıyorum. Sonra onları evimizde uygulayıp, kızımla birlikte blogum için fotoğraflarını çekip eğleniyoruz.

2017’den beri iskandinav tarzında organik bebek & çocuk ürünleri üreten %100 Türk Lucca & Milka markasının elçisiyim.

Vejetaryanım. Hayvanlar ve kitaplar severim. Ailem benim herşeyimdir ♥

Türkçemi nasıl oğrendiğimi bu videomda anlattım: Q&A: Türkçemi nasıl ve hangi diziden öğrendim? 🙂

nzxlwd

İşbirliği için: klik klik

Reklamlar