Küçük detay ile büyük bir değişim – yeni mobilya kulplarım

regalka uchwyty do mebli ceramiczne

Sevgili kızlar! Bugün küçük bir detay ile yaptığım evimizde büyük bir değişimi sizinle paylaşmak isterim, umarım bu yazım sizin için de ilham kaynağı olabilir. Bana göre ufak detaylar ev dekorasyonunda gerçekten mobilya kadar önemlidir, evimizi onlarla kişileştirebiliriz. Fark ederseniz evimizdeki bütün mobilyaları IKEA’dan aldığımıza rağmen odalarımız yine mobilya salonu gibi durmuyor, onun sebebi de bu: ufak detaylarla evimize öz bir havayı ve stili katmaya çalıştım, sizde aynısı yapabilirsiniz. Tıpkı giyimde veya makyajda gibi ev dekorasyonunda ufak bir detay herşeyi tamamen değişebilir, onu özenle seçersek bütün sunumunuzu güzelleştirebilir. Bunu düşünerek evimize yeni mobilya kulplarını seçtim, aldığım sonucu fotoğraflarımda size göstermek isterim. Keyifli izlemeler!regalka pastelowe galki do mebli

Belki biliyorsunuzdur, ikinci Polonyaca blogum da var (www.pudroweokruszki.com ), orası dekorasyon ve fotoğraf çekme tutkusumu anadilimde anlatıyorum (bu arada ismini merak ediyorsanız Pudrowe Okruszki Pudra Kırıntıcığı demek :-))) Biliyorum Türkçesi kulağa biraz tuhaf gelebilir fakat anadilimde o kadar fena değil 😉 ). İşte o blogumda son dönemde Polonya’daki kulp en büyük üreticisi REGALKA ile iş birliğini yaptım, ürünlerin fotoğraf çekimini yaptım. Sonuçları buraya da özellikle göstermek istedim çünkü sonuçta Türkiye’de da güzel kulpları bulabilirsiniz ve evinizde benzeyen bir değişikliği yapabilirsiniz hoşunuza giderse.

Kozanat’tan aldığım Ada’nın odasındaki terek için bir tane büyük gri yıldızlı kulpu seçtim, numaralı kulpları değiştirmek istemedim çünkü onları daha önce çok severek kullanıyordum:

regałka uchwyty do mebli blogregałka pokój dziecka gałkiregałka blogregałka gałki uchwyty pokój dziecka blogregałka pudrowe okruszkiregałka u pudrowych okruszków

Aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi Ada’nın odasına biraz değişiklikler geldi 🙂 Şimdi değil, onları yakında yeni bir yazımda anlatacağım. Fakat bu köşeye aynı zamanda yeni Regalka’dan kulpları da kondu – IKEA’nın eski HEMNES şifoniyeri onlarla değiştirdim, nasıl oldu sizce?

regałka uchwyty do mebli pokój dziecięcy

En sevdiğim gri – pembe – beyaz tonları seçtim, bütün Regałka kulpları seramiktir, el işçiliği ile üretiliyor.

regałka uchwyty do mebli

Burası da Ela’nın odası. Çok sevdiğim nane yeşil tereğimize yeni pembe yıldızlı kulplarını seçtim, sanırım onlar favorim oldu! Tabii ki hem pembe hem de yıldız olunca böyle olması lazım … 🙂 Biraz büyük oldu yine de çok sevdim onları:

regałka uchwyty do mebli gwiazdkaregałka gaka gwiazdka różowaregałka blog gałkiregałka galka gwiazdkaregałka gałki uchwyty do mebli

Yatak odamıza da yeni kulplar ile biraz değişim yapmaya karar verdim. IKEA Hemnes makyaj masamına pembe çizgili kulpları seçtim:

regałka uchwyty meblowe różowa kulkaregałka uchwyty do mebli romantyczneregałka uchwyty do mebli różoweregałka ceramiczne uchwyty do mebliregałka uchwyty do mebli

Bu da IKEA’nın Hemnes serisindeki komodini. Pembe bulanıcı olmazsın diye bu sefer yuvarlak gri bir kulpu seçtim buraya, sizce nasıl oldu?

regałka gałki uchwyty do mebli kulkaregałka blog uchwytyregałka blog gałki uchwytyregałka blog szara kulka

Yeni kulpları takmak biraz uğraşıcı oldu çünkü normalde kavanozu bile açamayan bir tipim 🙂 Fakat sonucu çok beğendim.

En çok yıldızlı kulpları beğendim ya siz? Sevgiler!

regalka uchwyty do mebli
cropped-karolin-atalar.jpg

 

Reklamlar

14 Comments

cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s