yılbaşı hediyeleri iskandinav evim

Kızlar selam! Geçen Instagram’da çocuklarıma sipariş ettiğim yılbaşı hediyelerimizin bir kısmını sizinle Story’de paylaştım, birkaç ürün çok ilginizi çekti, bugün onlara blogumda ayrı bir yer vermeye karar verdim. Kids Friendly sağlayan atına ve Muhteşem Kitapları‘mıza sizinle birlikte göz atalım o zaman. Objektifimde nasıl çıktığına bakalım 🙂

kids friendly sağlayan at

Sanırım onu sizinle defalarca paylaştım: kuzucuğum Ela atlara yıllarca hayran kalıyor, en büyük tutkusu atlardır. Genelde herşey atlı alıyoruz bu yüzden 🙂 Instagram’da Kids Friendly sağlayan ismili atları keşfetince bayıldım.

kids friendly çocuk oyuncakTasarımı bana çok zarif geldi: sadece oyuncak değil, o kadar güzel ki aynı zamanda çocuk odasının dekorasyonu gibi duruyor. Estetik oyuncakları çok severim, annesi ve babası olarak çocuklarımıza baştan beri estetik duygusunu oluşturmaya çalışalım. Bu atçığı yıldız desenli yaptırdım, üzerinde de Ela yazdırdım, rengi en sevdiğim beyaz oldu.

sağlayan at kids friendly

Elacığım yeni arkadaşına bayıldı! Günlerce çıkmadı, hala çok severek kullanıyor. Kaliteli olduğu için umarım gelecekte Adişko da ona binecek! 

kids friendly horse

Sanki masal dünyasından gelen bir at, Ela okuldayken bende binmek istiyorum haha 🙂 Keşke yetişkin versiyonu da olsa… !

kids friendly at rocking horse

Bu da Ela’nın başka bir hediyesi: Muhteşem Alfabem kitabı:

muhteşem alfabe kitap

Ela şimdi birinci sınıfına gidiyor, okumayı ve yazmayı öğreniyor. Bu kitap tam ismi gibi oldu şu anda onun için: muhteşem!

muhteşem alfabem çocuklarÇok değişik bir kitaptır, hem çocuk psikologu, hem anne, hem de kitap severi olarak onu incelerken fark ettim. Benim için geçen senenin keşifim oldu kesinikile. Bu kitapla okuma öğrenmesi tam eğlenceye dönüyor!

muhteşem alfabem çocuk kitabı

Bir Cumartesi sabahı kalkınca Ela’nın odasından gelen seslerini duydum, içere baktım ki, Ela oturup bu kitabı sesli okuyordu, evimizde yüzlerce çocuk kitaplarımız var, ona rağmen şu anda favorisi bu oldu, onu kendisi seçip çok severek okuyor. Artık Ada’ya da okumaya başladı 🙂 :

muhteşem alfabem kitapyulia zülfikari muhteşem alfabem

Güzel çocuk kitaplarına çok önem veriyoruz ailece. Bu kitap bütün yüksek beklentilerimi karşılaşıyor. Kapağı sert, kağıdı çok kaliteli, resimleri de harika. Eğer çocuklarınız okumaya – yazmaya öğreniyorlar bence kesinikile evinizde de bulunsun. Bütün mağazalarda satılıyor (D&R vs.) fakat buradan da onu alabilirsiniz: https://www.muhtesemilkyil.com/muhtesem-alfabem/default.aspx.

muhteşem alfabem kitabı okumamuhteşem alfabem iskandinav evim

Bu da Ada’nın ilk kitapların biri: aynı serisinden Muhteşem İlk Yıl!

muhteşem ilk yıl kitap

Ben Polonyalıyım fakat bu kitaba tamamen hayran kaldım çünkü çok sevdiğim Türk geleneklerine özen göstererek bebeğimizin ilk yılı hem anlatıyor hem de anıyor. Kızlarımızı iki kültürde yetiştirmeye çalışıyoruz: hem Polonya hem de Türk, ikisi benim için çok önemlidir.

Bu kitap bana çok ilginç geldi çünkü bazı bilmediğim adetleri gösteriyor, en sevdiğim Türk dizisinin Muhteşem Yüzyıl tarzında da tasarlanmış. Inanın bana onu uzun uzun inceledim, bana çok ilginç ve özel geldi. Kızlarım iki güzel ve yüce kültürlere ait olduğun çok gurur duyuyorum. İkisi tam Mihrimah Sultanı gibiler zaten, babası Türk annesi Slav 🙂 Adacık için bu kitabı çok severek dolduracağım. Eminim bir gün harika bir hatırası olacak onun için! Kadife kapağına bayıldım, çok şık ve tarz. Beni biliyorsunuz, genelde böyle saray tarzında şeyleri çok fazla almıyorum fakat bu kitabı eline alınca sanki 1001 gece masalın içinde bulunduğumu hissettim.

muhteşem ilk yıl bebek kitap

Muhteşem İlk Yıl kitabını buradan alabilirsiniz:  https://www.muhtesemilkyil.com/default.aspx

muhteşem ilk yıl kitap bebek

Seçeneklerime ne diyorsunuz? En sevdiğiniz hediye hangisi?

Sevgilerimle kalın!

hakkımda

Reklamlar

Çocuklara hediye önerisi – Kids Friendly & Muhteşem Kitaplar” için bir yanıt

cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s