sophie zürafa bebek

Merhaba! İsmim Ada, 6 aylık bebeğim. Polonyalı annemle, Türk Trabzonlu babamla ve ablam Ela ile birlikte Ankara’da yaşıyorum. Bugün anneciğim ile birlikte günlük rutinimizinden size bahsetmek isteriz. Annem sizin için bol fotoğraflarımı çekti, bende güzel poz vermeye çalıştım. Hadi, bizimle birlikte bir gün geçirin

Sophie La Girafe Zürafa Sophie Diş Kaşıyıcı peluş

Günümüzü erken başlıyoruz. Ablam Ela okula gittiği için her gün saat 7’de kalkıyoruz. Bende genelde bu saatte uyanıyorum. Tek başında uyumayı hiç sevmediğim için babam yatağımın bir yanı çıkartıp büyük yatağının yanına koydu. Fakat yine gece genelde annemin yanına büyük yatağa kayıyorum 🙂 Benim gibi yapan var mı, bebekler? Uyurken annemin elini tutmaya çok seviyorum. Onu bulamayınca yeni pembe Sophie zürafasını tutuyorum, o da gayet yumuşak 🙂

Sophie La Girafe Zürafa Sophie Diş Kaşıyıcı

Aaa, uyandım! Herkese günaydın.

Sophie La Girafe Zürafa Sophie Diş Kaşıyıcı peluş pembe

Annesi Karolina: Sophie zürafası derken sadece çok ünlü diş kaşıyıcı sandım, onu zaten çok severek kullanıyoruz. Sophie’nin başka ürünlerini yeni keşfetmeye başladım. Bu pembe peluş zürafası favorim oldu, sanırım bebeğim olmazsa yine onu kendime biblo olarak alırdım :-))) Çünkü pembe ve beyaz yıldızlı, bildiğiniz gibi en sevdiğim kombinasyonu. Peluşun dışında iki tane Sophie’li çıngırak / diş kaşıyıcı da aldık.

Sophie La Girafe Zürafa Sophie Diş Kaşıyıcı yıldızlı bebek

Uyandıktan sonra, ablam Ela okula gidince yatakta annemle birlikte bol kucak zamanı geliyor! Kucaktan dünyada daha güzel bir şey var mı? Bence yok. Sonra odama gidiyoruz, annem altımı değişirken ben küçük Sophie arkadaşım ile sohbet ediyorum.

Sophie La Girafe Zürafa Sophie Diş Kaşıyıcı bebek moda alışveriş

Annesi Karolina: Çok görüntü yapan oyuncakları hiç sevmem. Bu Sophie çıngırağı bebeklerin hassas kulaklarını rahatsız etmeyen hoş ve kısık sesleri çıkartıyor. Aynı zamanda jel diş kaşıyıcı fonksiyonu da var. Ada ona bayılıyor.

Sophie La Girafe Zürafa Sophie Diş Kaşıyıcı halkası soğütücü

Altımı değiştirdikten sonra annem beni yatağıma koyup kendine kahvaltını hazırlamaya gidiyor. Tek başında kalmayı hiç sevmem ama iyi ki yanımda bir arkadaşım var. Boyunu çok uzun ve komik yüzü de var. Babam ona “zürafa” diyor, annem “żyrafa”, neden acaba? Bu dünyayı bazen hiç anlamayorum. Ben ona normal ‘Sophie’ diyorum, sanırım yakında kanka oluruz. Çıkardığı tiz sesine bayılıyorum, çok komik!

sophie zürafa diş kaşıyıcı oyuncak bebek

Annesi Karolina: Bazı oyuncak gerçekten çok özel, bu zürafa gibi. Sihirini tam anlayamadım fakat bütün dünyada, Polonya ve Türkiye dahil, bebeklerin yeni kuşakları ona senelerce bayılıyorlar. Yüzünün ifadesi çok sempatik, ondan mı acaba? %100 doğal kauçuktan üretiliyor, tamamen tek tek elde ve meyve püresi ile boyanıyor. Bu yüzden hepsinin renkleri birbirinden farklı oluyor, çok ilginç değil mi? Zürafa Sophie’nin üretimi 1961 yılında Fransa’da başlamış, piyasaya çıkar çıkmaz büyük bir başarı elde etti. 50 sene geçti ve hala inanılmaz popülerdir. Bizde onu ailece çok severiz! Büyük kızım Ela da bir tanesini bizden rica etti 🙂

sophie zürafa türkiye bebek alışverişi

Anneme mutfağa kahvaltısında Sophie ile birlikte eşlik etmeye geldik. Yeni oturmaya başladım. Annem dedi ki yakında ek gıda‘yı başlıyacağım. Bu ne acaba? Annemin sütünün dışında başka bir şey mi bana verecekler??? Imdat!

sophie zürafa diş kaşıyıcı oyuncak

Uyku saatım geldi. Genelde saat 10’da gibi 30-40 dakika uyuyorum. Annem bana yeni kundağımı aldı. Gözlerim gibi mavidir.

cheeky chompers battaniye kundak müslin

Paketin içinden diş kaşıyıcı de çıktı. Elimde onu tutmayı çok severim. Aaaa… Uyudum bile.

Cheeky Chompers Multi Muslin Örtü

Annesi Karolina: Cheeky Chompers Multi Muslin Örtüsü ‘ nü yeni keşfettim ve çok hoşuma gitti. 1de 6 bir üründür:

1. Klipsli emzirme örtüsü

2. Gaz çıkartma örtüsü

3. Bebek arabası için gölgelik

4. Klipsli / klipssiz battaniye

5. Dişkaşıma halklarını diş kaşıyıcı olarak kullanılabilir

6. Kundak

Çin’de değil, bütün Cheeky Champers ürünleri gibi İngiltere’de üretiliyor

cheeky chompers müslin ortu battaniye

Uyandıktan sonra sütümü içiyorum. Sonrasında yine Sophie ile biraz takılıyorum, annem bu arada dışarıya çıkmak için hazırlanıyor, yürüşe çıkacağız.

cheeky chompers bebek odası dekorasyonu

Önlüğümü gördünüz mü? Çok tarz değil mi 🙂

cheeky chompers türkiye sophie zürafa

Annesi Karolina:  Adacık dişlerini çıkartmaya başladı. Bütün kıyafetlerini hemen ıslatıyor. Bu Cheeky Chompers İngiliz ikili fular önlüklerini severek kullanmaya başladık, çok emicidir. Çıtçıtlı olduğu için takması ve çıkartmasını çok kolaydır. Desenlerin çok seçenekleri mevcuttur. 

cheeky chompers Yumuşak, pamuklu ve diş kayıcılı önlük

Hadi gezmeye! Dışarıya çıkmak çok severim. Dünya ne kadar büyük ve ilginçtir!

cheeky chompers müslin örtüsü battaniye bebek arabası

Bu sefer annemle çok sevdiğimiz Ankara’daki Dikmen Vadisi‘ne gittik. Son baharın renklerine ikimiz bayıldık!

mini cooper bebek arabası puset

Imdat! Bir anda çok acıktım! Ne yapalım acaba? Aaah iyi ki annem Multi Müslin emzirme örtüsünü  yanına aldı, teşekkür ederim anneciğim ♥

cheeky chompers emzirme örtüsüeasy walker bebek arabası mini cooper

Annesi Karolina: Cheeky Chompers Multi Muslin Örtüsü’nü sadece kundak ve battaniye olarak değil, aynı zamanda dışardayken emzirme örtüsü olarak kullanıyoruz, onunla çok rahat ediyorum, çok pratik bir ürün.

Sulu yeşil bebek arabamızı çok soranlar oluyor. Hollanda markasının Easy Walker özel Mini Cooper arabaları için hazırladığı bir serisidir. Kesinikile çok memnunum ve tavsiye ederim. Detaylarını bu yazımda anlattım: Bebeğimizin için ilk alışverişlerim ve bebek arabasının seçimi.

mini cooper bebek arabası mint puset easy walker

Hava hala çok soğuk olmadığı zaman dışardayken Ada’yı kolaylıkla emzirebilirim. Fakat kışın, Ada ek gıdasını başladığı zaman dışardayken yeni aldığımız İngiliz Yoomi markasının dünyada ilk ısıtılı biberonu denemeyi düşünüyorum. Hiç duydunuz mu?

yoomi ısıtılı biberon ısıtıcı bebek

Bu biberon kendi kendine 60 saniye içinde ısınıyor. Isıtıcını evden çıkmadan önce mikrodalgada şarj edilir, sonrasında bir düğmeye basıp kullanmaya hazır oluyor. Ben rezene çayı için kullanmaya düşünüyorum, bebeklere çok iyi geliyor. Gezerken Ada onu artık kolaylıkla içebilir.

yoomi ısıtıcı biberon doğal

Evimize döndükten sonra anneciğim yemek hazırlarken ben salonumuzda yerde oynuyorum. Görürsünüz yakında kalkıp yüreceğim bile! Dişim çok kaşıyor bu yüzden annem bana diş kaşıyıcılı fular önlüğümü taktı. İstediğim zaman onu ısırabilirim, çok keyifli oluyor!

cheeky chompers türkiye bebek önlük

Annesi Karolina: Ünlü İngiliz tasarımcı Joules tarafından tasarlanan Cheeky Chompers Diş Kaşıyıcılı Fular Önlük çok ilginç bir ürün bence çünkü hem emici iki taraflı bir bandanadır, hemde alt kısmında diş kaşıyıcı da mevcut. Ada gibi dişlerini çıkartan bebekler için ideal bir kombinasyon. Alırken desene çok zor karar verdim çünkü çok seçenek vardı, tabii her zaman gibi en son pembeyi seçtim 😉

cheeky chompers bandana diş kaşıcı

En son uyku arkadaşım Yumoş ile sizi tanıştırmak istiyorum. İsmini ben kendim koydum ! 🙂 Nasıl oldu sizce? Çok yumuşak, onun dışında Yumoş’un yanlarında bol renkli etiketleri var, onları emmeyi çok severim.

Cheeky Chompers Anna Floral Comfortchew uyku arkadaşı diş kaşıyıcıCheeky Chompers Anna Floral Comfortchew uyku arkadaşı

Annesi Karolina: Cheeky Chompers Anna Floral yumuşacık bir uyku arkadaşıdır. O da ünlü İngiliz tasarımcı Joules tarafından tasarlanmış. Çiçekli desene bayıldım, harika görünüyor! Uyku arkadaşı battaniyenin ucunda pembe renk diş kaşıyıcı var, onda bir ucunda beşiğe, koltuğa, bebek arabasına asmak için elastik bağlantı ve şeritler bulunur.

Cheeky Chompers Anna Floral Comfortchew diş kaşıcılı uyku arkadaşı

Artık saat 20 geldi, uyku zamanı! Banyomu yaptıktan sonra yatağımda uyku arkadaşım ile oynuyorum. Uyumadan önce annem bana ve ablam Ela’ya kitap okuyor. O günün en sevdiğim anı oluyor. Hepimiz bir birini kucaklayıp güzel hikayeleri dinliyoruz, resimlerine bakıyoruz, ailemi çok seviyorum. İyi geceler arkadaşlar!

cheeky chompers uyku arkadaşı

Annesi Karolina: Çocuklara kitap okuması inanılmaz önemlidir, hem psikolog hem de iki çocuğun annesi olarak onu düşünüyorum. İki kızlarıma doğumdan itibaren kitapları okuyorum, genelde onu uyumadan önce mutlaka her gün yapıyoruz. Tabii ki yeni doğan bebek hikayesi anlayamaz fakat yakınlık hissesi, kucaklaması, annesinin / babasının sesinin tonu dinlemesi onun için çok güzel olacak; aynı zamanda kitap okuma alışkanlığını kazanacak. Kitapları seçerken kalitesine ve estetiğine çok önem veriyorum. Lütfen çocuklara çirkin en ücüz kitapları almayalım. İçerik çok önemlidir.  Kapağı mümkünse kalın karton olması lazım, bröşür kapaklı kitapları genelde almıyorum. Türkiye’de en sevdiğimiz güzel çocuk kitapları İş Bankası’nın yayınlarından alıyoruz, Isveç çocuk kitaplarına da hayran kalıyoruz, onları genelde Polonya’dan sipariş ediyorum. 

sophie zürafa oyuncak uyku arkadaşı

Bu yazımda sizinle paylaştığım yeni kullandığımız bebek ürünleri buradan alabilirsiniz: 

sophie zürafa yorum oyuncak bebekyoomi 3 in 1 biberon yorum

Daha önce Sophie veya Cheeky Chompers ürünlerini kullandınız mı? Bebeklerinizin rutini bizim rutinimize benziyor mu?
Yorumlarınız beni her zaman çok mutlu eder ve blogumu ‘canlı’ tutar. Türkçe’yi kendim öğrenip blogumu yazmaya başladım, bütün fotoğrafları da kendim çekiyorum. Yorumlarınız benim motivasyonumdur ♥  Şimdiden teşekkür ederim…

Sevgilerimizle kalın!

Karolina ve Ada 🙂

undtitled

Reklamlar

Ada’nın günlük rutini + yeni bebek alışverişimizi’ için 12 yanıt

 1. Yine hikaye gibi severek okudum yazını 💕 verdiğin fikirler banada ilham oluyor canım, anneliğine enerjine evine pozitifliğine hayranım 👍

  Liked by 1 kişi

 2. Hakikaten okadar guzel yazmissiniz ki kitap okuyor gibi hissettim ayrica cok eglenceli Ada’cigi da konusturmussunuz cok sevimli😊😊 hersey nekadar guzel gorunuyor aksam olup kitap okuma zamanina bayildim masal gibi bir evde kitap zamani 💭💭💕 bu konuda ben de boyle dusunuyorum kitaplarin icerigini okumadan asla almam cok onemli oldugunu dusunuyorum egitim adina🙏 sevgiler Karolina Hanim 💕💕

  Liked by 1 kişi

  1. Berrinciğim meleğim benim❤️ çektiğim fotoğraflı kitap çok yazmaya isterim bir gün bu arada fakat Türkçem hala onun için çok zayif 🙈 çok öpüyorum!

   Beğen

 3. 4 aylık bir bal kızım var bnm de.. 👼🏼 Çalışan bir anne olarak günümün yaklaşık 5 saatini bebeğimden ayrı geçiriyorum. Ve kalan zamanda onunla verimli vakit geçirmeye çalışıyorum. Önerileriniz bize harika yol gösteriyor. Hemen hepsini uygulamaya çalışıyoruz. 👍☺️ Çok merci.. 🙏🏻😇 Sadece bir sorum var. Bebeğinizle dışarı çıktığınızda araçla mı gidiyorsunuz yoksa taksiyle mi? Çünkü biz bunu henüz beceremedik.. 🙈 Onunla tek başınayken araç kullanmalı mıyım yada kullanabiliyorsam ne tarz bir aparat önerirsiniz? Sevgiler.. ❤️

  Liked by 1 kişi

  1. Merhabalar Gülçin Hanım, yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ada ile bir yere giderken arabamla gidiyorum, benim için en rahat oluyor. Bebek aynasını aldım ancak hiç kullanışlı olmadı, onu kullanmıyorum artık. Ada giderken genelde uyuyor arka koltukta (tabii ki crash testlerinde iyi not alan bebek koltuğunu kullanıyoruz). Maalesef yanımdaki yolcu koltuğuna onu koyamayorum çünkü arabamda ön hava yastığı kapanamayor 😦 belki sizinki kapanıyor. daha rahat olursunuz. serviste sorabilirsiniz. size ve kızınıza sevgiler 🙂

   Beğen

 4. Benim kızimda her ne kadar beşiği yanimizda olsada belli bir saatten sonra yanımıza gelmek ister bence biraz büyüyene kadar bizim sıcaklığımıza ihtiyaçları var. Bu arada bende onunla uyumaya bayiliyorum😊 hersey harika güle güle kullanın; sevgiler 💛

  Liked by 1 kişi

cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s