p-kapakMerhaba kızlar! Aramızda anne adayları var mı acaba? 🙂 Ben şu anda 6. aylık hamileyim ve artık yavaş yavaş yeni kızımız için alişverişimi yapmaya başladım. Çok fazla bir şey almaya düşünmüyorum çünkü ilk kızımızdan genel olarak herşey sakladım ama yine şimdi bakınca eksik şeyler çıkmaya başladı. Nasıl olsa önceki doğumu ben 6 sene önce yaptım. En büyük eksiğimiz bebek arabası ve bebek oto koltuğu oldu, onu tamamen yeni aldım çünkü eskisinden hiç memnun kalmadım. Onun dışında ufak tatlı şeylere de hayir demem açıkcası, birkaç ufak minnoşlarımı aldım 🙂 Böyle hazırlık yapmak bayanların için belki en zevkli aktivitelerin biridir olabilir,  değil mi ? 🙂 İşte bu yazımda aldıklarımı gösteriyorum.

picmonkey-image8

Bu Lucca & Milka markasının Iskandinav tarzında olan pembik minnoşlarımdan başlıyalım o zaman: müslinleri ve bebek yatağını için yıldız garlandını aldım. Ürünleri bana çok güzel siyah mat bir ambalajında geldi, böyle detaylarına bayılıyorum ♥

picmonkey-image1

Bu yıldızlı garland. Böyle bir ürünü uzun zamanı arıyordum, tam istediğim gibi oldu. Hem dikey hem de yatay şekilde asılabilir. Kuzucuğumun beyaz karyolasını yakında kuracağız, süs olarak onun yanında bu yıldızları asacağım:

picmonkey-image3

Bu da bebek müslinlerim. Geçen denemek amacı ile aynı mağazadan 1 tane müslini aldım, çok beğendim, bu yüzden şimdi 2 tane daha siparişimi verdim.

picmonkey-image2

Inanır mısınız ben 6 sene önce müslinlerini Türkiye’de hiç bulamayordum ve onları ilk kızımızı için Polonya’dan getiriyordum :-)))  (kesin vardı ama sanırım ismini ben bilemediğim için bulamadım). Polonya’dan o zaman getirdiğim müslinleri düz ve beyazdı, hiç o kadar güzel değildi.

p1

Bir tane küçük boyda aldım (tavşanlı olan, deseni harika değil mi 🙂 ?), öteki düz pembe jumbo boyunda – gerçekten çok büyük! Yazın  onu rahat ortu olarak bile kullanabiliriz.

Bu da büyük kızımızın için Lucca & Milka’nin mavi sihirli değenek hediyesi 🙂  Çok teşekkür ederiz, minnoşum ona bayıldı:

picmonkey-image4

Müslin ne için kullanılır bana sorarsınız, bence bebek varken herşey için ve bana göre olmazsa olamaz bir ürün (bu yüzden onu geçen Polonya’dan sevk ediyordum). Bebek yatarken kafasının altında onu koyabiliriz, minikler sürekli küstüğü için, onun değiştirilmesi çarşaftan daha kolay olur. Aynı zamanda gazı çıkartırken omuzunuza koyabilirsiniz hijyenik olsun diye ve bebeğiniz sizin kiyafetlerinizi ile direkt temasa geçmezsin. Onun dışında çok hafif ve nefes alan bir kumaş olduğu için emzirirken ortu olarak da kullanabilirsiniz. Yazın battaniye gibi de kullanılabilir. Gerçekten çok işine gören bir ürün bence!

picmonkey-image5

Bu da Mommo Baby bebek kartları . Fotoğraf çekimlerinde kullanılır. İlk kızım doğuduğu zaman tabii ki doğal olarak çok fotoğraf çekiyordum, minnoşum her ay sürekli değişiyordu. Ancak ne yazık ki hangi fotoğrafının ne zaman çektiğimi hiç hatırlamıyorum, şu anda onunla birlikte albumlarını izlerken sürekli ‘Anneciğim ben burda ne kadardım?’ bana soruyor ancak açıkcası genelde hiç fikrim yok çünkü insan herşey unutuyor :-)))))) Özellikle 1 yaşına kadar bebekler sürekli değişiyorlar, fotoğraflardan yaşını anlamak bazen imkansız oluyor.

picmonkey-image7

Bu yüzden bu şirin kartlar bence çok kullanışlıdır çünkü fotoğrafı çekerken bebeğinizin yanına onu koyabilirsiniz mesela ‘üç aylık’, o zaman güzel anılarınız hiç bir zaman kaybolamaz...

picmonkey-image6

Aylık kartların dışında eğlenceli çekimleri için başka desenler de mevcuttur, ben özellikle ‘Milk monster’ kartını sevdiğim 🙂 Kızımız dünyaya geldiği zaman mutlaka onunla bir çekimi yaparım inşaallah. Kartlar bu arada çok sert kartondan üretildiği için gerçekten çok dayanıklıdır, küçük yeni çıkan dişler bile ona zarar veremez bence 🙂

p2

H&M Home‘den indirimde bu sade beyaz saklama kutusunu aldım, onun içinde bebeğimizin kozmetiklerini (bebek yağı, ıslak mendil vs.) ve bezlerini saklamaya düşünyorum. Alt değiştirme unitesinde onu yerleştireceğim.

Onun dışında aynı mağazadan yıldızlı muflon battaniyesini aldım. İndirimde değil, yeni koleksyondan ancak indirim kuponum olduğu için çok avantajlı fiyatla aldım. Çocuk bölümünde onu bulabilirsiniz. Yıldızlara bayılıyorum her zaman, hem bebişimizin için hem de büyük kızımızın için onu kullanabiliriz.

picmonkey-image9picmonkey-image10

p3

En son aldığımız bebek arabasını bahsetmek isterim. Uzun araştırma yapıldıktan sonra Hollanda markasının Easywalker modeline karar verdim. Babymall mağazasında onu en ücüz buldum (kasada fiyatı 100 lira da düştü). Aldığım araba Mini Cooper serisi olarak geçiyor. Seçeneğim rasgele değildi 🙂 Mini Cooper markasının büyük bir fanım ve kullanıcısıyım. Ve tek bu model özellikle arabamı için tasarlandı, bu yüzden bagajına onu kolay koyabilirim. Başka bebek arabaların modellerin çoğulu maalesef sıvmazdı.

untitled

Ancak tabii ki sadece Mini Cooper serisi olduğu için bu arabayı almadım. Benim için en önemli olan kullanışlılık ve malzemelerin kalitesidir. İlk kızımla benzeyen fiyatla bir travel sistemini aldık (kara PR yapmak istemiyorum bu yüzden markanın ismini yazmazsam belki daha iyi olur) ve gerçekten hiç memnun kalmadım. Kumaş kalitesi ve tasarımı çok ama çok kütüydü, kızım ana kucağının içinde hiç rahat pozisyonda durmuyordu. Ancak en önemli olan, bu travel sistemin ana kucağı hiç ama hiç güvenlik testlerini geçmedi. Onun dışında araba çok büyüktü ve çok ağırdı, yaklaşık 15 kg. Onun katlaması kabuz gibiydi. Hiç memnun kalmadım, ondan sonra zaten bu arabayı hiç kullanmıyordum, kızımı artık 1 yaşına kadar sadece yumuşak baby sling’te kendim taşıyordum ancak sırtım artık çok kötü olmaya başladı.

O zaman çok acemi anne olduğum için bazı şeylerden farkında değildim. Şimdi deneymli bir anne olunca güzel ve kaliteli bir bebek arabasını istedim. Sling’i yine ilk aylarda kullanmaya düşünyorum (bence eşsiz bir şey) ancak belim artık çok kötü olduğu için bebek arabası benim için şarttır.

t

Bu özellikler benim için çok önemliydi. Bence sizde bebek arabasını seçerken onlara mutlaka önem veriniz:

 • Araba çok kolay şekilde katlıyor, katladıktan sonra ebatları çok küçük gerçekten;
 • Araba çift yönlüdür; yani bebek hem sizin tarafınıza bakıyor hem de sonra onu ters tarafa çevirebilirsiniz;
 • Oturma ünitesi tek klik ile çıkıyor, onun yerine ana kucağını yine tek klik ile monte edebilirsiniz – çok önemli ve praktik bir çözüm;
 • Oturma ünitesi tamamen yatay pozisyona geliyor;
 • Kumaşın ve başka detayların kalitesi. Bu modelde bazı detaylar gerçek deriden üretildi, ona çok önem vermedim ancak benim için en önemli olan kumaş.

easywalkerministrollerwithcarrierts

Bu modelde ana kucağı yok, bu opsiyonu bilerek seçtim. Bir tane adaptörü aldım ve onunla (yukardaki fotoğrafta gibi) arabaya Maxi Cosi ana kucağını monte edeceğim. Bence Maxi Cosi çok iyi tasarlanmış ve çok güvenli bir araba koltuklarıdır. Crash testlerin sonuçlarını detaylarca inceledim. Başka tavisiye edebilirim markalar Römer, Concord ve Cybex. Ana kucağını hala almadık ama sanırım Maxi Cosi Citi modelini tercih edeceğiz. Fiyatlar yaklaşık 350 TL’den başlıyor.

Büyük kızım şu anda Concord araba koltuğunu kullanıyor, çok memnun kaldık. Kampanyayı yakalamak gerekiyor, örnek olarak bu Concord koltuğu ben hepsiburada.com’dan 450 TL aldım. İkinci arabamız için aynı modeli aynı fiyatla Joker mağazasından aldık, o zaman orada da kampanya vardı. Uygun fiyatı bulmak için cimri.com veya akakçe.com araçları kullanabilirsiniz. Farkındayım, iyi araba koltuğu her zaman bir masraftır ancak cocuğunuzun güveni ve hayatı bile sizin elinizdedir. Çok kişi mesela İphone telefonu veya mobilya alırken dişini sıkıyor ve taksit taksit ödeyor. Bence çocuklarımızın için araba koltuğu her telefondan vs. daha önemli bir şeydir, ona duyarlı olalım lütfen..

En son arabamızın renginden bahsetmek isterim. Yukardaki fotoğrafta rengi ‘Ice Blue’ olarak geçiyor ancak gerçek rengi mavisi değil, sulu yeşil gibidir, tam bu pusetin rengi gibi: easy-walker-mini-buggy-stroller-ice-blue-10000things-1603-18-10000things31

Bence kız çocuğu için çok şirin bir renk, zaten belki hatırlarsanız ben sulu yeşili çok ama çok severim 🙂 Görünce ona bayıldım. Ana kucağı tamamen siyah renginde almayı düşünyorum, bence en praktiktir. Şu anda aldığım araba bizim arabamızın bagajında olduğu için fotoğraflarını çekemedim, üreticinin sayfasında bulduğum görsellerini kullandım.

(kızımın odasında sulu yeşil detayları 🙂 ) :

p4

Siz yeni annelere hangi ürünleri tasiye edebilirsiniz? Bebek arabasının konusunda fikrinizi nedir? Neyi kullandınız? Sevgiler!

Untitled

Reklamlar

Bebeğimizin için ilk alışverişlerim ve bebek arabasının seçimi’ için 2 yanıt

 1. Ay bebek kartları ne güzel bir fikirmiş! Senin miniğinin güzel fotolarını merakla bekliyorum Karolina’cım! Aldıkların da çok güzel! Biz Çınar’da Chicco Travel System almıştık bebek arabası; sonra 2 çocuk daha dolaşıp Rüzgar’a geri geldi. Aynı arabayı kullandık. Belki çok çok pratik değil ama inanılmaz sağlam çıktı. Öpüyorum çok!

  Liked by 1 kişi

  1. Sağol Başakcığım, bizim için de böyle kartları yaptırabiliriz bence: 35 yaşında, 36 yaşında, 37 yaşında… :-))) Fotoğraflarımızı çekerken bizde kullanalım, nasıl bir fikir ne diyorsun haha :-))))))
   Ela küçükken bende Chicco’yu almaya düşünyordum ve keşke o zaman alsaydım… daha ekonomik bir çözümü seçtim o zaman, nasıl olsa bebek arabası bebek arabasıdır manıtkla, sonra çok pişman oldum. öpüyorum çok!

   Beğen

cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s