IMG_0609

Sevgili Kızlar, bugün size evimizdeki değişikliklerin devamı göstermek isterim. Geçen yazımda yeni yatak odamızı anlattım, bugün kızımın odasına sıra geldi. En sona salonumuzu bıraktım 🙂

Kızımız şu anda 5 yaşında, uzun zaman yanımızda kaldı, 3 yaşında kadar bu odayı mısafır odası olarak kullanıyorduk. Sonra kızımız artık kendi odasında, yatakli kanepede uyumaya başladı. Bu odanın eski görüntüsünü bu yazılarımda gösterdim: klik 1 ve klik 2 . En son ona yeni bir Sundvik IKEA yatağını aldım ve pembik pitikareli kanepemizi salonumuza gönderdik. Onun dışında yeni bir kitaplığı aldık.

Değişiklikleri hala devam ediyor, hala bitmedi, aklımda başka fikirlerim var ancak şu andaki durumu, yeni alışverişlerimi ve mobilyalarımı sizinle paylaşmak istedim.

IMG_0605

Az önce bahsettiğim ahşap kitaplığı aslında büfedir, Ikea’da ISALA büfesi olarak geçiyor. Uzun zamandan beri beri onu almak istedim ancak fiyatı biraz yüksek geldi (500 TL). En son baktım Ikea’nın fiyatı 399 TL olarak değişti bu yüzden fazla düşünmeden aldım 🙂 Tasarımı çok şirin değil mi:

IMG_0598

İçinde 3 tane raf var. Daha önce onun yerinde beyaz açık Ikea kitaplığımız kullanıyorduk. Çocuk kitaplarımızın sayısı gerçekten çok, oyuncaklardan daha fazla, artık açık raflarda çok karmaşık görünmeye başladı bu yüzden kapaklı dolabını alıp içi tamamen kitaplar ile doldurdum, şimdi daha düzgün görünüyor.

IMG_0599

Büfenin / kitaplığın (ne diyeceğim ona bilmiyorum 🙂 ) yanında Ikea’nın Hemnes şifonyeri duruyor. Eskiden onun rengi kahveydi, ben onu kendim beyaza boyadım. Üzerinde IKEA’nin Ribba raflarını astım.

IMG_0604

Daha önce raflarında daha fazla obje duruyordu, artık yarısını çıkarttım, şimdi daha güzel sade görünüyor bence. Fazlalığı sevmiyorum, içim kötü oluyor fazla farklı objeleri aynı yerde görünce 🙂

IMG_0600

Bu radyoyu Instagram’da bana çok soruyorsunuz, aslında bu kapı tutucusudur :-)))) Çok ağırdır ancak görüntüsü çok şirin, ben onu dekoratif obje olarak kullanıyorum:

IMG_0207

Bu da odamızın başka tarafıdır. Farkındaysınız küçük Ikea Micke çalışma masamızı artık yok 🙂  Kızımız yakında okulunu başlıyor bu yüzden onun yerine bizde daha önce olan Micke’nin daha büyük modelini buraya koyduk. Küçük olan daha şirindi bence ancak bu kızıma ders çalışırken daha kullanışlı ve rahat gelecek diye düşünyorum:

IMG_0611

Raflar, peri ışıkları ve çerçeveler kaldı 🙂  Onları çok seviyorum:

IMG_0607

Bu da kuzucuğum ders çalışırken 🙂 Şirin çantaları Accessorize’den aldım:

IMG_0220

Çalışma masasının yanında Ikea’nın eski aynalı dolabımız var, sanırım artık satışta yok, biz onu yaklaşık 6 sene önce aldık. Yeni evimize bir gün taşınırsak belki onu değiştireceğim. Şimdi böyle duruyor:

IMG_0612

Yeni beyaz ahşap çocuk karyolası yukarda bahsettiğim gibi Ikea’nin Sundvik karyolasıdır. Onun çok güzel özelliği var: çocukla birlikte buyuyor, 3 tane ayarları var: 140, 170 ve 200 cm. Biz şu anda 170 cm olan boyu kullanıyoruz, yetiyor (ben bile bu yatakta uyuyabilirim). Yatak odamızda kullandığımız Hemnes karyolasından pek memnun kalmadım (detayları için klik klik ), umarım Sundviği daha çok seveceğiz…

IMG_0594

KIZIMIN ODASINDA BAŞKA NELER DEĞİŞTİ?

 • Büyük kalın IKEA halısını kaldırdım, sadece 3 tane H&M Home’den aldım pembe kilimleri bıraktım, bence daha sade oldu,
 • Yatak üzerinde Tchibo’dan aldığım top ışık zincirini astım, akşamları kızımla beraber kitapları okuyoruz, bu toplar çok güzel sıcak sarı yumuşak ışığı veriyorlar.

NELER DAHA DEĞİŞECEK? 

Dediğim gibi, aklımda çok fikirleri var, inşaallah yavaş yavaş hepsini gerçekleştireceğim 🙂

 • Yatağın üzerindeki galerisi değiştireceğim, kumaş süsü ordan kaldıracağım, resimleri de farklı olacak ve farklı şekilde onları asaçağım.
 • Kızımın odası fazla pembe oldu, ona başka renkleri de katmayı isterim: açık gri ve çok sevdiğim nane yeşili. Tabii ki ana rengi şu anda gibi beyaz kalacak ancak aksesuarlar daha pastel ve renkli olması lazım diye düşünyorum.
 • Çalışma masasındaki sandalye değişecek.
 • Yeni bir kitap rafının tasarımı yaptım, onu yaptırmayı düşünyorum.

Kızımın odasındaki değişikliklerini beğendiniz mi? Herkese sevgiler!

Reklamlar

Kızımın odasında değişiklikleri – IKEA’dan yeni mobilyamız’ için 10 yanıt

 1. ben de bebeğim için 8 çekmeceli şifonyer düşünüyorum. Memnun kaldınız mı? Çok mu yer kaplıyor çocuk odasında? Bu arada detaylar çok hoş. Sevgiler

  Liked by 1 kişi

  1. merhaba Feride Hanım! ben çok memnunum, şimdi bizde yeni bebeğimizi bekliyoruz, bu şifonyeri bizim yatak odamıza koyacağım çünkü bebek varken çok iş görür diye düşünyorum. İçine çok eşya koyabilirsiniz. Şimdiden güle güle kullanın!

   Beğen

 2. çok beğendim odanızı:) ikea artık bu isala serisini üretmiyor sanırım. Halbu ki benim de dikkatimi yeni çekmişti. güle güle kullanın

  Liked by 1 kişi

cevapla

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s